Posted in: Uncategorized

Solvent Baskı Makineleri

Solvent Baskı Makineleri

Dış mekanlarda ve dış cephelerde en fazla kullanılan baskı çeşidi solvent makineleriyle yapılan solvent baskılardır.

Sıcağa, soğuğa, güneşe ve suya dayanıklı olması sebebiyle tüm dış cephelerde solvent baskı tercih edilir.

 Solvent Baskı Nedir?

 Genelde dış mekanlarda kullanılan reklam malzemelerinde solvent boyalar kullanılmaktadır. Kalıcı olması ve dayanıklı olması nedeniyle dış cephelerde solvent baskılar tercih edilmektedir. Plastik malzemelerde, billboardlarda ve afişlerde genellikle solvent baskı makinesi kullanılmaktadır. Solventler etkili olması nedeniyle dış mekanlarda kullanılmakta ve herhangi bir akma görülmemektedir.

Kuruma ve baskı esnasında ağır bir koku vermesinden dolayı iç mekanlarda solvent baskı kullanılmaz. Diğer mürekkeplere göre daha uçucudur ve diğer boyalara göre de daha hızlı kurur. Kullanımı diğer baskı türlerine göre daha kolaydır ve baskı daha kısa sürede tamamlanır. Bu sebeple dış cephelerde en fazla tercih edilen baskı yöntemi solvent baskıdır.

 Solvent Baskı Makineleri

 Solvent baskı makineleri ile dış cephelere ve dış cephelere uygun baskılar yapılabilmektedir. Solvent makineleri en düşük baskı maliyeti olan makinelerdir ve bu nedenle çok fazla tercih edilir. Gelişmiş teknoloji ile hızlı bir şekilde baskı yapılması için makinelerin kullanılması gerekir. Solvent makinelerinde Türkçe seçeneklerin bulunmasından dolayı kullanımı oldukça basittir. Solvent makinelerin fiyatları uygun olsa da modeline ve teferruatına göre artış gösterebilir. Bu nedenle farklı yerlerden makinelerin fiyatlarını karşılaştırarak satın almak mümkündür.

 Dış Mekan Baskı Makineleri

 Dış ortama ve dış mekanlara uygun olan baskı boyalarıyla dış mekan baskıları yapılmaktadır. Dış etkenlere, suya ve güneş ışınlarına dayanıklı olması gereken tüm baskılar dış mekan baskı makineleri ile yapılır. Uzun süre kullanımında herhangi bir problem yaşanmadığı için bu yöntem sık sık reklam amaçlı kullanılmaktadır. Kullanılacağı yere ve basılacağı malzemeye göre boyanın türü belirlenir ve baskı işlemi gerçekleştirilir.

 Dış mekanlarda genelde suni deri üzerine baskı, afişlere baskı, billboardlara baskı ya da araç üzerine baskı tercih edilmektedir. Dış mekan baskı fiyatları da tamamen kullanılacak boyaya ve baskı yapılacak yere göre değişir. Dış mekanlar için baskı araçlarda, avm dışlarında, mağaza vitrinlerinde ya da dış cephelerde kullanılmaktadır.

Bir yorum Yaz