Posted in: Uncategorized

Uv Baskı Makinesi Avantajları Ve Fiyatları

Uv Baskı Makinesi Avantajları Ve Fiyatları, Uv baskı makinesi avantajları yüksek olan baskı makinelerinden biridir. Baskıların kaliteli olması nedeniyle son zamanlarda en fazla tercih edilen baskı yöntemleri arasındadır. Birçok kişi tarafından uv baskı makinesi – uv baskı makinesi fiyatları – uv baskı araştırması yapılmaktadır.

Uv  Baskının Avantajları Nelerdir?

Uv baskıda buharlaşma meydana gelmediğinden zehirli gazların yayılması olmaz. Bu nedenle uv mürekkebi çevre dostu baskı olarak kabul edilir ve günümüzde oldukça fazla kullanılır. Uv baskının avantajları şu şekildedir:

-Esnek bir baskı tekniği olduğundan kolay ve zahmetsiz aşamalarla baskı yapılmaktadır.

-Uv baskı ile yapılan tüm baskılar yüksek kaliteye sahiptir.

-Hızlı kuruma olduğundan uv baskı ile seri üretim yapmak daha kolaydır ve büyük firmalar tarafından tercih edilir.

-Ultraviyole ışınları kullanıldığından bu baskı diğerlerine göre daha dayanıklıdır ve uzun süre kullanılmaktadır.

Uv Baskı Kullanım Alanları Nelerdir?

Uv baskı kullanım alanı oldukça fazla olduğundan çoğu firma tarafından kullanılmaktadır. Farklı tüm yüzeylerde uygulandığından kullanım alanları oldukça fazladır. Uv baskının en fazla kullanıldığı alanlar cam yüzeyler, ahşap yüzeyler, etiketler, telefon, televizyon, tablet yüzeyleri ve seramiklerdir. Reklam sektöründe önemli bir yere sahip olan uv baskı tekniği birçok yerde kullanılır. Dekorasyon alanında da oldukça fazla kullanılan bir baskı yöntemidir. Uv baskı makinesi ile cam yüzeylere ve aksesuarlara da baskılar yapılabilir. Seramiklerin yanı sıra kumaş yüzeylerinde de uv baskı kullanılabilir. Özellikle kadife kumaşlarda renksiz uv baskı tercih edilir. Uv baskı makinelerinde özel mürekkepler kullanıldığı için dayanıklılığı oldukça fazladır. Kuruma için herhangi bir sıcaklık gerekmediği için zahmetsiz bir baskı yöntemidir. Özel yazıcıları ve makineleri sayesinde uv baskı kolay bir baskı yöntemidir.

Uv Baskı Makinesi Fiyatları

Uv baskı fiyatları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Baskı için kullanılan malzemenin seçilmesi ve malzemenin boyutunun bilinmesi fiyatın belirleyicisidir. Genel olarak uygun fiyatlara sahip olan baskının makine fiyatları da özellikle araştırılmaktadır. Uv baskı makinesi fiyatları makinenin özelliklerine ve detayına göre değişmektedir. Uv baskı makinesi almadan önce özelliklerine ve tüm kullanım alanlarına dikkat etmek gerekir. Büyük uv makinelerinin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olmaktadır. Fakat daha küçük makinelerin fiyatları daha uygun olduğundan daha fazla satın alınmaktadır.

Bir yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir