Posted in: Uncategorized

Tekstil Sektöründe Kullanılan Baskı Makineleri

Tekstil Sektöründe Kullanılan Baskı Makineleri

Günümüz teknolojinin ilerlemesi ile özellikle tekstil sektöründe baskı makineleri yaygın şekilde kullanılmaktadır. Desen basmak veya soğuk kumaş baskıları için kullanılan cihazların özellikleri açısından çok yönlü kolaylıklar sağlamaktadır.

 Tekstil Baskı Makinesi Nedir?

 Dijital bir tekstil baskı makinesi, bir dijital verinin kumaş üzerine yazdırılabilir olması konusunda bilgisayar üzerinden çizilen desen veya tasarımı tasarımını doğru ve kaliteli renk görselleri ile okumakta ve kumaşa doğru komutla basmaktadır.  

Tekstil baskı makineleri Kumaş, doğru baskı kafalarının sistem tarafından kullanılması sonucu seri üretime destek veren cihazlar olarak tanımlanmaktadır.

 Tekstil baskı makinelerinden önce desen baskı işlemleri oldukça vakit alan bir çalışma gerektirmekteydi. Isı yardımı ile desen basımları yapılmakta ve vakit alan uygulamalar içerisinde yer almaktaydı.

Tekstil baskı makinelerinin kullanılmasıyla birlikte çok kısa süre içerisinde seri basım yapılmakta ve ürünlerin termin sürelerinde teslimi kolaylaşmaktadır.

 Bayrak Baskı Makinesi Nedir?

 Bayrak basma oldukça özen isteyen bir uygulama içerisinde yer almaktadır. Dolayısıyla ölçümlemeleri ve doğru renklerin çözünürlüklerinin yüksek kalitede olması oldukça önem taşımaktadır. Baskı işlemleri gerçekleşirken kumaş çeşitleri ve özelliklerine dikkat edilmelidir. Yapılan baskının mürekkep cinsi, kalitesi, renk çözünürlükleri tüm bu sayılan olgular kaliteli baskının gerçekleşmesine yardım olmaktadır. Yüksek çözünürlük içeren bayrak baskı makinesi  www.stepdijital.com.tr adresi üzerinden detaylara ulaşmak mümkün olacaktır.

 Baskı Makinesi Genel Özellikleri Nelerdir?

 Baskı makinelerinin genel özellikleri içerisinde ürünün tamamlanması konusunda zaman kazandırması, işçilik maliyetlerinin düşürülmesi ve kaliteli desenlerin ortaya çıkması özellikler içerisinde sayılmaktadır. Tekstil baskı makinelerinin kendi içerisinde kategori ayırımları mevcuttur dolayısıyla her makinenin kendisine özgü özellikleri söz konusu olmaktadır.

 Cam Ürünleri Baskı Desen Makineleri

 Bardak, kupa, fincan gibi cam veya seramik ürünleri üzerine tasarlanan tüm desen çalışmaları baskı makineleri içerisinde süblimasyon baskı makinesi ile gerçekleşmektedir. Ortalama baskı makinesi fiyatları yaklaşık olarak 3000 ile 7000 TL arasında değişmektedir. 2D veya 3D baskı olarak ayarlanabilir olması baskı makineleri arasında göz önünde bulundurulması gereken ayrıntılar arasında yer almaktadır.

 Cam, yapısı itibariyle narin ve hassas bir maddedir dolayısıyla baskı kafalarının deseni çizerken uygun sertlikte olması camın zarar görmemesini sağlayacaktır.

Bir yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir