Posted in: Uncategorized

Uv Baskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uv Baskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler, Dijital reklam hazırlarken kullanılan baskı tekniklerinden biri de UV baskı olarak ifade edilmektedir. Mürekkep ile ultraviyole ışınları beraber kullanılarak hazırlanan dijital reklamlar görenlerin ilgisi çekecek kadar canlı ve renkli olabilmektedir. Farklı malzemeler kullanılarak da yapılması mümkün olan UV baskı kaliteli ve uzun ömürlü de olmaktadır. Son model teknolojiler kullanılarak hazırlanmış UV baskı makinelerine www.stepdijital.com.tr sitesinden ulaşmak mümkündür.

UV Baskı Nedir?

UV baskı, ultraviyole ışınlarının mürekkep ile kullanılması sonucu ortaya çıkan baskı tekniği olmaktadır. Yazıcılara uygunluk gösteren bütün yüzeylerde uv baskı yapılabilmektedir. Mürekkebin ışınlara çarparak kısa sürede kuruması sonucunda hazır hale gelen bir baskıdır. Bu baskı tekniği için hazırlanmış özel baskı makineleri de bulunmaktadır. Canlı bir baskı elde edilmesini sağlayan bu teknikte hizmet planlanandan daha kısa bir sürede sunulmaktadır.

UV Baskının Özellikleri Nelerdir?

UV baskı diğer geleneksel baskı yöntemlerine göre artısı oldukça fazla olan bir teknik olarak ifade edilmektedir. Bu baskı tekniğinde mürekkebi kurutmak için herhangi bir sıcaklığa ihtiyaç duyulmamaktadır. Uv baskı makinesi sayesinde yüksek yoğunlukta bulunan ultraviyole ışınları mürekkebin kurumasını sağlamaktadır. Bu teknik sayesinde mürekkep buharlaşmadığı için zehirli gazın yayılması engellenmiş olur.

UV Baskının Faydaları Nelerdir?

UV baskı tekniği sayesinde yüksek kaliteye sahip olan baskılar ortaya çıkmaktadır. Baskılar hızlı bir şekilde kuruyarak daha seri bir üretim yapılmasına olanak tanımaktadır. Bu teknikle dayanıklı baskılar elde etmek mümkündür ayrıca cam, ahşap, seramik, taş, pleksi ve elektronik aletler başta olmak üzere yazıcı ile uyumlu olan her zeminde çalışılmaktadır. Özellikle cam yüzeylere kolaylıkla uv baskı yapılmaktadır. Uv baskı dekorasyon alanında da kişilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunmaktadır.

UV Baskı Makinesi Fiyatları

UV baskı diğer baskılara oranla kaliteli ve uzun ömürlü bir baskı tekniği olmaktadır. Bu baskı tekniği için özel geliştirilmiş yazıcılar bulunmaktadır. Kendine ait özel bir mürekkep ve yazıcı ile ortaya konan bu baskılar son zamanlarda özellikle reklam sektöründe insanlar tarafından yoğun ilgi altında olmaktadır. Uv baskı makinesi fiyatları yazıcının sunduğu olanaklar doğrultusunda farklılıklar gösterebilmektedir. Birden çok modelin olduğu uv baskı makinesi fiyatlarına www.stepdijital.com.tr sitesinden ulaşmak mümkündür.

Bir yorum Yaz